Що допоможе швидко завершити гарячу фазу війни: Зеленський назвав умову

Політика

Президент України Володимир Зеленський припустив, що угода про припинення вогню може бути досягнута, якщо неокуповану територію України можна буде взяти “під парасольку НАТО”.

Про це український лідер заявив в інтерв’ю головному кореспонденту Sky News Стюарту Рамзі.

Таку заяву він зробив, коментуючи один із планів новообраного президента США Дональда Трампа щодо припинення війни, який начебто передбачає можливість поступки територіями, окупованими Росією.

В цьому контексті Зеленський сказав, що членство в НАТО для неокупованих територій України може покласти край “гарячій фазі війни”, однак у запрошенні до НАТО має йтися про те, що Альянс визнає міжнародно визнані кордони України.

“Запрошення [до НАТО] ви не можете давати тільки частині. Чому? Тому що тоді ви визнаєте, що тільки ця частина України є Україною, а інша є Росією. Тому я і сказав: юридично ми не маємо права визнавати окуповані території територіями Росії. І тут не можна помилятись в цьому”, – пояснив президент.

Зеленський додав, що для припинення бойових дій в Україні НАТО потрібно було би швидко ухвалити рішення.

“Якщо ми хочемо зупинити гарячу стадію війни, треба взяти під парасольку НАТО ту частину України, яку ми контролюємо. Раз. Треба це зробити швидко. А далі вже інші території Україна може повертати дипломатично”, – наголосив він.

Водночас Зеленський зазначив, що таких пропозицій про входження до НАТО наразі не було.

“Таку пропозицію Україна ніколи не розглядала, тому що ніхто офіційно нам цього не запропонував. Юридично визнавати наші території, які [перебувають] під окупацією Росії, російськими ми не будемо. І не можемо. Це суперечить Конституції України”, – підсумував він.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав своїх колег з НАТО надати запрошення Києву приєднатися до Альянсу під час зустрічі в Брюсселі наступного тижня.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *