Морські дрони з ракетами: як ГУР удосконалило озброєння проти російської авіації

Зброя

Цього тижня Головне управління розвідки (ГУР) повідомило про історичну подію — український морський безекіпажний катер вперше збив два російських гелікоптери за допомогою ракет. 

Про технічний розвиток морських дронів розповів Володимир Заблоцький, військово-морський експерт та оглядач видання Defence Express, в ефірі “Громадського радіо”.

За словами експерта, активне використання безекіпажних катерів та морських дронів змусило російську сторону шукати способи протидії. Основним інструментом стала авіація, оскільки дрони вразливі до атак з повітря.

“Катери завжди були уразливими до дій авіації, особливо безекіпажні. Противник використовував таку тактику, і ми були змушені відповісти”, — пояснює Заблоцький.

Українські дрони отримали ракети малої дальності Р-73, які раніше використовувалися у винищувачах. Це старі радянські ракети класу “повітря-повітря”, які залишилися на складах після зняття з озброєння. Перші випробування, однак, були невдалими.

“У травні 2024 року катер із двома ракетами вирушив на завдання, але був обстріляний з гелікоптера. Катер встиг випустити одну ракету, але вона не влучила”, — згадує експерт.

Після невдачі систему озброєння модернізували. До складу групи дронів почали додавати катери з кулеметами для захисту від гвинтокрилів. Також ГУР вдосконалило ракети Р-73, зробивши їх стійкими до теплових пасток, які зазвичай відводять ракети від цілі.

“Два прямі влучання — це дуже багато. Це підтвердило, що ракети боєздатні”, — підкреслив Заблоцький.

Нагадаємо, раніше в ГУР Міноборони повідомили, що в районі мису Тарханкут тимчасово окупованого Криму внаслідок застосування ракет Р-73 SeeDragon знищено російський гелікоптер Мі-8. Ще один ворожий вертоліт зазнав вогневого ураження та зміг дістатись аеродрому базування.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *