Гендиректор компанії SpaceX, американський мільярдер і союзник обраного президента США Дональда Трампа Ілон Маск неодноразово зустрічався з високими посадовцями Китаю і Росії і не розкрив про ці зустрічі інформацію, як того вимагає федеральний закон.
Про це пише в колонці на Newsweek колишній член Конгресу від Техасу Нік Лемпсон і зазначає, що це абсолютно неприпустимо.
“Зустрічі Маска з китайськими та російськими офіційними особами, можливо, були нешкідливими, але якщо так, то постає питання: чому він не повідомив про них, як вимагається? І навіть якщо вони були нешкідливими, вони все одно свідчать про системні вразливості, з якими стикаються Сполучені Штати через їхню нездатність зобов'язати своїх підрядників не мати зв'язків з ворожими іноземними державами”, – пише він.
Лемпсон акцентував, що з огляду на це Військово-повітряні сили США, Міністерство оборони та інші агенції наразі розслідують діяльність Маска і SpaceX, нагадавши, що компанія мільярдера здійснила майже 80% спонсорованих урядом США запусків ракет, зокрема з критично важливими місіями із забезпечення національної безпеки.
“Китай і Росія є головними космічними суперниками Америки, і вони працюють разом, щоб кинути виклик космічному пануванню Америки. Конгрес і Космічні сили повинні швидко розв'язати це питання, ухваливши і впровадивши нове законодавство, яке передбачає більш суворі вимоги до перевірки та вилучення інвестицій”, – вважає він.
На думку Лемпсона, космос більше не є безпечним середовищем, призначеним лише для досліджень і наукових відкриттів — це спірна область, де ставки є високими.
“Супутники лежать в основі глобального зв'язку, навігації та військових операцій, в той час як контроль над місячними ресурсами може бути тим, що визначає економічне панування в короткостроковій перспективі. Прогалини в безпеці та нагляді дадуть змогу противникам Америки використовувати вразливості в тому, що може стати головною військовою сферою майбутнього”, – додав колишній конгресмен.
На думку Ніка Лемпсона, перемога в космічних перегонах набагато важливіша, ніж збереження прихильності якомусь одному підряднику.
“Особи, які ухвалюють рішення в США, мають робити те, що необхідно, без зволікання”, – резюмував він.
Раніше The Economist писав про те, якою буде війна в космосі між наддержавами.
Читайте також: