«Чи готові ми їх просто віддати?» – Генштаб ЗСУ спростував інформацію про переведення гостродефіцитних фахівців Повітряних Сил

Без категорії

Головнокомандувач ЗСУ заборонив переведення з посад висококваліфікованих спеціалістів

Нещодавно мережею почали поширюватись повідомлення, що військові частини Повітряних Сил Збройних Сил України отримали розпорядження про переведення великої кількості особового складу в піхотні підрозділи. У свою чергу, Генеральний штаб ЗСУ офіційно спростував інформацію про переведення гостродефіцитних фахівців інженерно-авіаційної служби Повітряних Сил до піхотних підрозділів. Навпаки, триває активне нарощування чисельності технічного та льотного персоналу. Про це повідомляє I-VIN.INFO з посиланням на допис Генерального штабу ЗСУ та Повітряних Сил ЗСУ.

До військових частин Повітряних Сил ЗСУ надійшло розпорядження про переведення великої кількості особового складу в піхотні підрозділи. Про це почали масово повідомляти військовослужбовці в соцмережах. За їхніми словами, відповідно до отриманих 12 січня телеграм, із бригад тактичної авіації планують перевести сотні військовослужбовців.

«[Це рішення] може поставити під загрозу не лише нашу здатність виконувати бойові завдання, а й знищити саму основу нашої авіації. До нашої частини надійшла телеграма про переведення майже всіх техніків у піхоту, що означає, що ми залишимось без технічного персоналу, який обслуговує наші літаки. Раніше вже забирали 250 осіб, зараз планують перевести ще 218 людей», — йдеться в тексті звернення.

Тож Генеральний штаб ЗСУ спростував цю інформацію:

«…гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних Сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи переводити не планувалося і не планується».

Водночас окремі категорії військовослужбовців Повітряних Сил, як і інших підрозділів ЗСУ, після відповідної підготовки у навчальних центрах залучаються до посилення Сухопутних військ і Десантно-штурмових військ. Це рішення є вимушеним кроком військового керівництва через складну ситуацію на фронті та нестачу піхотинців на деяких напрямках.

Головнокомандувач ЗСУ заборонив переведення з посад висококваліфікованих спеціалістів. Особливо тих, хто проходив підготовку за кордоном на сучасних зразках озброєння та військової техніки.

Крім цього, Повітряні Сили додали, що ситуація на фронті дійсно вимагає непростих рішень від вищого військового керівництва:

«Повітряні Сили уже не перший рік посилюють бойових побратимів на передовій, передусім це стосується підрозділів, які готуються на базі Зведеної стрілецької бригади Повітряних Сил, і воюють на найгарячіших напрямках фронту. Крім того, відповідно до прийнятих рішень, Повітряні Сили поетапно переводять в сухопутні підрозділи визначену кількість особового складу для посилення бригад на лінії фронту. Втім, це не буде стосуватись саме дефіцитних спеціальностей й фахівців, які задіяні для виконання завдань бойовою авіацією».

Реакції. Пілот Повітряних сил ЗСУ, Герой України майор Вадим Ворошилов із позивним «Karaya» опублікував на свої сторінці допис. В ньому зауважив, що від професійних вмінь та навичок напряму залежить безаварійність льотної роботи і успішність бойового застосування авіації:

«Особисто я та кожен льотчик авіації Повітряних Сил завдячує їм за постійну боєготовність та справність літаків. Чи готові ми їх просто віддати? Ні, адже це дуже вузько направлені спеціалісти, котрі вчились в вищих військово навчальних закладах впродовж 5 років, здобували професійний досвід підготовки повітряних суден у бойових бригадах та в умовах ведення бойових дій. Я був свідком багатьох випадків, коли аеродром перебував під ворожим обстрілом, а інженерний склад переміщував авіаційну техніку в укриття після вильоту, або діставав льотчиків з кабіни літаків, що палає. На жаль, деякі з них віддали своє життя рятуючи авіаційну техніку, котра перебувала на землі у таких випадках».

За його словами, віддавши висококваліфікованих інженерно-технічних спеціалістів, просто неможливо знайти їм заміну. Тому що цивільних з відповідною військово-обліковою спеціальністю майже не знайти, а шлях підготовки досить тривалий. У результаті це призведе до проблем з утриманням та обслуговуванням повітряних суден і як результат зниження боєздатності авіаційних бригад.

Президент України Володимир Зеленський опублікував 14 січня відеозвернення, що день почався з військових питань:

«Окрема розмова з командувачем Повітряних сил. Сьогодні було багато різної інформації, обурення та обговорень – по переведеннях. Я доручив прояснити все суспільству й не зменшувати склад фахівців, які потрібні Повітряним силам для виконання бойових завдань – нашій авіації, ППО та мобільним вогневим групам».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *