Солдати з Північної Кореї в полоні у ЗСУ: як вони поводилися і що намагалися зробити – ексклюзив ТСН

Ексклюзив ТСН

Цього тижня в Курській області в полон потрапили перші північнокорейські солдати. Військовим лікарям передусім довелося стежити, щоб ці перші й надважливі полонені не вкоротили собі віку.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Наталії Нагорної.

“Зараз ми перебуваємо в підземеллі на Сумщині. Саме тут розмістилася передова хірургічна група, яка надала допомогу першому полоненому корейцю. Ви, напевно, вже бачили цього північнокорейського солдата, коли він був у камері. Але з поля бою на Курщині його привезли сюди – до польового шпиталю на Сумщині”, – каже Наталія Нагорна.

Травматолог Ігор Анатолійович Головешко каже – краще запам'ятав поранену ногу, аніж самого полоненого, і переконує, що не здивувався такому пацієнту.

“Це колись мало настати, бо, в принципі, по інформації вони вже давно тут, на цьому напрямку”, – каже він.

Перші фото полоненого теж були зроблені тут – на грудях жетон-смертник, військовий квиток – без світлини. Там зазначено – рік народження 1998, місце народження – республіка Тива, цивільна спеціальність – кравець, неодружений. Ані російською, ані англійською він, звісно ж, не говорив.

На Курщині північні корейці вже воюють від кінця минулого року. Але їх вкрай складно взяти в полон. Поранені зазвичай роблять усе, щоб не здатися живими.

“Ми себе трошки захистили, зв'язавши йому руки, щоб можна було глядіти, бо він чинив спротив тут трошки, щось там розказував нам”, – каже медик.

На фотографіях він з перемотаними руками – це такий спосіб зберегти йому життя.

“Були такі випадки, що вони самі собі надають шкоду для того, щоб не попадати в полон”, – каже Григорій Васильович Максимець, лікар-хірург вищої категорії.

Це нетипова доля північнокорейського солдата на Курщині – вони йшли на штурми великими групами, на відео з дронів загиблі так і залишаються в посадках.

“Ми його вдягнули, зразу сказали, був перекладач Google, ми зразу сказали, що йому ніхто не надасть шкоди, щоб він був спокійний, ми його вдягнемо. І потім передали його далі”, – кажуть військові.

Другому полоненому північнокорейцю допомогу надавали вже на іншому стабпункті.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: НАЖИВО ТСН 1+1 НОВИНИ НА ВЕЧІР 17 СІЧНЯ – П'ЯТНИЦЯ

Нагадаємо, воїни ЗСУ розповіли, що насправді відбувається біля Часового Яру.

Читайте також: 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *