В Україні 2024 року найзатребуванішими серед роботодавців були робітничі професії, як-от будівельник, сантехнік, електрик, слюсар, зварник і швачка. Водночас серед рідкісних вакансій трапляються дійсно незвичайні професії.
Про це повідомив Державний центр зайнятості України.
Топ рідкісних професій
Апаратник вирощування дріжджів — спеціаліст, який займається розмноженням і вирощуванням дріжджів для різних галузей харчової промисловості, від хлібопекарства до виробництва кормів для тварин. Ця професія потребує високої точності в контролі температури, вологості та інгредієнтів.
Настроювач піаніно та роялів — фахівець, який точно налаштовує музичні інструменти, усуває дефекти, реставрує їх та забезпечує правильну роботу понад 10 тисяч деталей у піаніно та роялі. Це мистецтво, яке вимагає глибоких знань і майстерності.
Халвомісильник — спеціаліст, який відповідає за приготування східних десертів, як-от халва, контролюючи точність змішування білкової, горіхової та карамельної маси. Ця професія поєднує технології та мистецтво, де точність і дотримання рецептури є ключем до успіху.
Натурник — “живий об’єкт мистецтва”, людина, яка позує для художників або фотографів. Вимоги до цієї професії включають фізичну виразність, гнучкість, витривалість і здатність стояти нерухомо протягом тривалого часу, що робить цю роботу фізично складною.
Бутафор — майстер, який створює муляжі предметів, що з’являються в театрах, кіно, музеях чи магазинах. Це може бути створення різних об’єктів, від реквізиту до декоративних елементів, і вимагає не лише творчого підходу, а й високої технічної майстерності.
Пастижер — спеціаліст, що створює перуки, шиньйони, брови, вуса та бороди для театру, кіно й модної індустрії. Ця професія вимагає здатності трансформувати людей, створюючи як класичні, так і фантастичні образи.
Ембріолог — фахівець у галузі репродуктивної медицини, який допомагає створювати нове життя за допомогою сучасних методів, як-от екстракорпоральне запліднення. Це складна й відповідальна професія, яка дає шанс багатьом людям стати батьками та приносить унікальне задоволення від допомоги в досягненні чудес у медицині.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українському бізнесу наразі бракує понад 3 млн працівників, що становить 32% від чисельності персоналу.
Читайте також:
- Дефіцит чоловіків через мобілізацію: які шанси з’являються на ринку праці у пенсіонерів та жінок
- Українські роботодавці змінили кадрову політику: що сталося
- В Україні дівчата опановують нові спеціальності: вони розповіли, як у них це виходить