Стало відомо, в який час доби та у скільки років людина почувається найщасливішою

Різне

Розповідаємо, посилаючись на ресурс “РБК-Україна”, в який час доби та у скільки років людина почувається щасливою, а коли – найнещаснішою.

Який час доби для людини найщасливіший: дослідження вчених

Науковці з Університетського коледжу Лондона провели дослідження, результати якого опублікували в журналі “BMJ Mental Health”. В матеріалі йдеться про те, що відчуття задоволення життям може кардинально змінюватися упродовж дня.

Найвищий показник того, що людина почувається щасливою, вранці, а ось пізно ввечері він значно знижується. Вчені кажуть, що це найчастіше пов’язане зі способом життя людини та її біологічними ритмами.

Найчастіше людина почувається нещасною в період від 23:00 до 01:00. В цей час може виникати почуття занепокоєння, смутку й навіть депресія. Експерти зазначають, що причиною може стати напружений робочий день, відсутність позитивних соціальних взаємодій, вироблення кортизолу й мелатоніну – гормонів стресу та сну.

Найщасливішим вважається час після пробудження – вранці практично кожній людині світ здається наймилішим.

Також вчені визначили дні, які приносять найбільше радості. Найщасливішим днем є вівторок. У понеділок і п’ятницю люди отримують найбільше задоволення від життя. А ось на неділю припадає найнижчий показник щастя.

Науковці не оминули своєю увагою й сезони. Найбільше радості й задоволення від життя люди відчувають навесні, влітку та на початку осені. А от холодної пори року – наприкінці осені та взимку – люди зазвичай відчувають втому, напруженість, стрес і тривогу.

В якому віці людина найщасливіша

Тут науковці провели купу досліджень і визначили кілька років, у які людина почувається найщасливішою.

  • 23 роки. Експерти Лондонської школи економіки довели, що в ці роки молодь відчуває найбільший оптимізм, натхнення та віру в краще майбутнє.
  • 35-40 років. Вчені з Гарвардського університету наголошують, що ці роки є найкращими для досягнення успіху. Люди цього віку нарешті отримують плоди від своєї діяльності, стають впливовими і мають стабільні соціальні зв’язки.
  • 60-70 років. За матеріалами Американської психологічної асоціації, зрілі люди почуваються задоволеними і щасливими, бо більше не переймаються матеріальними питаннями, насолоджуються життям і мають більше часу для себе та рідних.
  • 82 роки. Таку цифру назвала Всесвітня організація охорони здоров'я. Експерти вважають, що саме в цьому віці людина досягає піку свого щастя. Нейробіологи пояснюють це тим, що люди усвідомлюють – усі складнощі вже позаду, і перейматися через щось немає жодної потреби.

Читайте також:

Як підвищити впевненість у собі та змінити життя на краще: перевірені методи

Сім секретів щастя для людей за 60, щоб мати повноцінне та наповнене радістю життя

Ці фрази ранять дітей сильніше, ніж думають батьки: їх ніколи не можна говорити своїй малечі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *