Угорщина не підтримає продовження санкцій проти російських і білоруських осіб на засіданні Ради з закордонних справ Європейського Союзу.
Про це заявив міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіярто, повідомляє HirTV.
Згідно з заявою міністерства, міністр перед запланованою зустріччю з радником з національної безпеки США повідомив, що європейські ліберальні політики хочуть, щоб Україна продовжувала війну, а також штовхають у цьому напрямку українського президента.
“Звісно, я не знаю, наскільки його потрібно штовхати в цьому напрямку, але точно те, що вони постійно надихають і спонукають українського президента продовжувати війну”, – сказав він.
Тоді він оголосив, що Рада з закордонних справ Європейського Союзу збереться наступного понеділка, і що вже існує великий тиск на уряд Угорщини, щоб продовжити санкції, які спрямовані насамперед проти росіян і білорусів.
Термін дії санкцій закінчується не раніше 15 березня, а рішення мають ухвалити до 10 березня.
“Однак очевидно, що європейські провоєнні політики поспішають вперед і намагаються створити труднощі у встановленні миру, постійно прагнучи блискавично ухвалити рішення в Брюсселі, які можуть перешкодити миротворчому процесу”, – сказав Сіярто.
За словами міністра, Угорщина не погодиться продовжити режим санкцій щодо фізичних осіб у понеділок на пів року.
Пояснюючи це рішення, він зазначив, що є час до 10 березня, коли має бути ухвалено рішення про продовження санкцій, і час має бути наданий на американо-російські переговори, тому важливо запобігти будь-яким рішенням, які можуть перешкодити успіху.
Також Петер Сіярто розкритикував пропозицію європейського керівництва ухвалити пакет вартістю близько двадцяти мільярдів євро для підтримки України, щоб країна “могла уникнути необхідності укладати не дуже вигідну для неї в конкретному випадку угоду, яка може бути досягнута під час мирних переговорів”.
Нагадаємо, Угорщина блокує переговори про вступ України до ЄС. Будапешт наполягає на тому, що Україна має надати окремий план заходів щодо захисту національних меншин.
Читайте також: