НАТО хоче побудувати трубопровід через Німеччину, щоб своєчасно забезпечувати свої війська паливом у разі початку війни з Росією на східному фланзі Альянсу.
Про це пише Spiegel.
Однак, як показують внутрішні документи, цей план має підводні камені, а цивільне населення та місцева влада можуть чинити опір планам військових.
Видання зазначає, що два подібні паливні трубопроводи побудували ще за часів Холодної війни. Але вони простягаються лише до Німеччини, і навіть не охоплюють східну її частину, яка до падіння Берлінської стіни була під впливом СРСР.
Після початку повномасштабної війни в Україні три роки тому командування НАТО вирішило, що Альянсу потрібні додаткові трубопроводи, які зараз використовуються як основний шлях постачання палива. Один трубопровід планують протягнути до Чехії, а другий – до Польщі. Також є пропозиція з'єднати ці трубопроводи в єдину систему.
Загальна вартість проєкту розширення паливних трубопроводів оцінюється приблизно у 21 млрд євро. Очікується, що будівельні роботи триватимуть 20-25 років.
Втім журналісти зазначають, що будівництво паливного трубопроводу може зіткнутись з деякими перешкодами. Одним з головних підводних каменів називають непередбачувані дії нової адміністрації Білого дому на чолі з президентом США Дональдом Трампом. Також очікується, що будівництво може спричинити протести місцевих жителів через незручності чи вплив на навколишнє середовище.
Нагадаємо, Росія застосовує дешеві безпілотники та керовані авіабомби й економить дорогі ракети. Це змушує Захід замислитись над новими пріоритетами у виробництві зброї.
Читайте також:
- Генсек НАТО оцінив перспективи мирної ініціативи Трампа
- США виступили проти 5-ї статті НАТО щодо європейських миротворців: про що йдеться
- Місяць Трампа при владі: територіальні претензії, популістичні обіцянки і спроби порозумітися з Путіним