Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що Захід хоче розширити війну в Україні на Азіатсько-Тихоокеанський регіон.
Свої заяви міністр зробив на Пекінському оборонному форумі, йдеться у статті U. S. News.
Шойгу також звинуватив НАТО в тому, що Альянс прикриває нарощування сил в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні “показним прагненням до діалогу”. За словами міністра оборони РФ, країни НАТО начебто сприяють гонці озброєнь у регіоні, збільшуючи свою військову присутність, а також частоту та масштаб військових навчань.
Шойгу стверджував, що збройні сили США використовуватимуть обмін інформацією з Японією та Південною Кореєю про запуски ракет для стримування Росії та Китаю.
А ще очільник Міноборони РФ звинуватив Вашингтон у спробі використати зміну клімату та природні катаклізми як привід для “гуманітарних інтервенцій”.
Шойгу – про ядерну зброю і війну в Україні
Міністр також скаржився, що поява нових блоків безпеки, таких як Quad і AUKUS, начебто підірвала роль Асоціації держав Південно-Східної Азії і зусилля щодо нерозповсюдження ядерної зброї в регіоні.
Водночас Шойгу стверджував, що відкликання Росією ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань не означає припинення дії угоди, і РФ не знижує свій поріг для застосування ядерної зброї.
“Ми лише прагнемо відновити паритет із Сполученими Штатами, які не ратифікували цей договір. Ми не говоримо про його ліквідацію”, – заявив міністр.
Він переконував, що Москва начебто готова до переговорів щодо врегулювання війни в Україні задля подальшого “співіснування” із Заходом, стверджуючи, що західним країнам слід припинити прагнути до стратегічної поразки Росії.
Уточнивши, що умов для таких переговорів ще немає, Шойгу сказав: “Також важливо забезпечити рівноправні відносини між усіма ядерними державами та постійними членами Ради безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за підтримання миру та глобальної стабільності”.
Нагадаємо, в середині жовтня Шойгу заявив, що країни НАТО начебто готуються до ядерного удару по території Росії під час військових навчань “на східному фланзі Альянсу”.
Читайте також: