Сполучені Штати продовжать об’єднувати країни в усьому світі для підтримки України, щоб гарантувати, що агресія РФ залишатиметься стратегічним провалом.
Про це в середу, 20 грудня, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час пресбрифінгу за підсумками року в Державному департаменті.
“Це був важкий рік на полі бою, але українці зробили те, що ніхто не уявляв можливим”, – зазначив держсекретар США.
Блінкен зауважив, що Україна протистоїть одній із найбільших армій у світі та визволяє території попри численні атаки РФ.Водночас він підкреслив, що українці відтіснили залишки російського флоту в Чорному морі та відкрили коридор для експорту зерна й іншого продовольства.
Читайте провідні новини дня:
- “Київстар” усунув складнощі зі зв'язком, які виникли сьогодні зранку
- Окупанти просунулися на п'яти напрямках: аналітики ISW повідомили подробиці
- Росія готується до війни з НАТО: американські аналітики вказали на ознаки
За його словами, Путін не досяг своєї головної мети в Україні, яку намагається стерти з карти світу та включити до складу РФ.
“Росія ослабла у військовому, економічному, дипломатичному плані”, – наголосив очільник американського зовнішньополітичного відомства.
Блінкен також згадав заяву Путіна про те, що Україна начебто не має майбутнього.
“Він [Путін] вважає, що його стратегія перечекати та одночасно відправляти хвилю за хвилею молодих росіян у “м’ясорубку”, яку сам же і створив, окупиться”, – зазначив він.
Очільник Держдепу наголосив, що постійна підтримка Америки має вирішальне значення для того, щоб дати змогу українцям продовжувати боротьбу та забезпечити поразку Росії.
“Міжнародна підтримка була вирішальною для успіху України. Європа зробила внесок у понад $110 мільярдів для України – порівнюючи із приблизно $70 мільярдами з боку Сполучених Штатів”, – зауважив держсекретар США.
Блінкен також позитивно відзначив рішення Євросоюзу розпочати переговори про приєднання України до ЄС і нагадав про внески Японії, Південної Кореї, Австралії та інших країн Індо-Тихоокеанського регіону у військову та гуманітарну допомогу, а також підтримку у відновленні енергетичного сектору України.
“Як і ми, вони усвідомлюють, що підтримка України має життєво важливе значення для того, щоб продемонструвати агресорам повсюди, що ми протидіятимемо тим, хто прагне перекроїти кордони силою”, – заявив держсекретар США.
Нагадаємо, лідери Сенату США у вівторок, 19 грудня, заявили, що угода про надання додаткової допомоги Україні та зміцнення безпеки кордону США навряд чи буде досягнута найближчим часом.
Читайте також: