Перші кадри з місця падіння російського літака Іл-76 не демонструють велику кількість тіл загиблих. В той час, як після катастрофи МН-17 пасажирів літака було видно одразу.
Про це на своїй сторінці в соцмережі написав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Як зазначається, перші повідомлення, які з’явилися у росЗМІ, вказували на те, що літак Іл-76 збила ППО. Стверджувалося, що на борту перебували українські полонені, яких готували до обміну.
“Перші кадри, які з'явилися з місця падіння, не демонстрували велику кількість тіл загиблих. Згадайте про катастрофу МН-17. Уламками літака та тілами загиблих було всипане все поле. Або хоча б бізнес-джет Євгена Пригожина набагато меншого розміру і з меншою кількістю пасажирів на борту – перші кадри з місця падіння вже містили останки пасажирів. Також очевидно, що літак не заходив на приземлення, а саме злітав із Бєлгорода. Як можна привезти полонених для обміну до Бєлгорода, якщо ти його залишаєш? Потім з'явилася маргарита симоньян з певним списком полонених на обмін, в якому опинилися українські військові, яких обміняли ще 3 січня”, – розповідає Олександр Коваленко.
За його словами, OSINT-аналітики підтвердили той факт, що літак Іл-76 був RA-78830, летів до Росії через Єгипет, Саудівську Аравію та Іран, в районі Сирії зник із радарів, а потім з'явився в районі Бєлгорода.
“Дуже дивний маршрут як для доставлення полонених українців, хоча відомо й те, що цей борт активно брав участь в “іранському експресі”. Питання виникало і щодо заяви мо рф про те, що на борту 65 полонених супроводжували лише три конвоїри. Це критично мало для такої кількості полонених і повністю порушує статутні документи. Через п’ять годин після падіння Іл-76 з'явилося нове відео з місця падіння, де був показаний шматок фюзеляжу з великою кількістю дрібних ушкоджень, що підтвердило збиття ракети ЗУР, але, знову-таки, навіть через п’ять годин не були показані тіла нібито загиблих українських полонених”, – наголосив військовий аналітик.
Він також додав, що історія кремлівської пропаганди з військовополоненими на борту Іл-76 з кожною хвилиною руйнується, як кришталевий замок. Проте існує певна небезпека.
“Вони офіційно заявили, що військовополонені були на борту. Станом на 18:30 жодного речового доказу не було надано, хоча для російської пропаганди дуже важливо показати правоту їхніх офіційних органів. На цьому тлі виникають побоювання, що російські терористи можуть ці “речові докази” саме готувати”, – акцентував Олександр Коваленко.
Нагадаємо, що в середу, 24 січня, у Корочанському районі Бєлгородської області впав російський важкий військово-транспортний літак Іл-76.
Читайте провідні новини дня: