У школах України, що межують з лінією фронту, а також Росією та Білоруссю, запроваджують нову посаду – офіцери освітньої безпеки. Поліцейські вже розпочали навчання. Фахівців відбиратимуть за конкурсом і результатами медогляду. Крім того, в кожному закладі встановлять металошукачі та рамки.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Карини Вакарєвої.
Сергій Гутніченко – правоохоронець із 13-річним стажем, вперше заступає на чергування не у відділку. Віднині школа в передмісті столиці – його нове місце роботи.
“Діти зараз дуже зацікавлені, що стоїть поліцейський. Приходять і ставлять багато запитань: чому ви тут стоїте і чи є у вас із собою зброя”, – каже Сергій Гутніченко.
Офіцер освітньої безпеки – нова посада у школах, що межують з лінією фронту, а також Росією та Білоруссю. Вартовий охоронятиме заклад упродовж дня. А ще буде затримувати порушників, перевіряти сторонніх і вести профілактичні бесіди з дітьми. На Київщині цей проєкт реалізували вже у 9 школах, каже Жанна Осипенко, заступниця голови військової адміністрації.
“Які ми обирали заклади – найперше, це опорні і великі заклади освіти, які мають укриття і навчаються очно або змішано”, – каже Жанна Осипенко.
Директор школи Олексій Гайденко такі безпекові заходи схвалює. Фахівців відбирають за конкурсом – вони проходять ретельну перевірку та медогляд.
За кілька років працевлаштувати офіцерів безпеки планують в усіх українських школах, де навчаються більш ніж 100 учнів.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Новини ТСН 07:00 за 24 січня 2024 року | Новини України
Нагадаємо, в Харкові внаслідок чергової російської атаки зруйнована школа.
Читайте також: