Медична лабораторія “Сінево Україна” заявила про арешт Державним бюро розслідувань головного офісу і центральної лабораторії компанії у Києві та попередила своїх клієнтів про можливу зупинку роботу по всій країні. У компанії звинувачують ДБР у тиску на бізнес. У правоохоронному відомстві уже відреагували.
Чому слідчі ДБР наклали арешт, чи дійсно є загроза припинення роботи лабораторій та яка офіційна реакція Держбюро – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Яка причина арешту
У заяві, яку компанії “Сінева Україна” надала hromadske, слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом “незаконного виведення з держвласності нерухомого майна у період від 2016 до 2021 року.
“Сінево Україна”, яка є частиною міжнародної групи Medicover з головним офісом у м. Стокгольм, офіційно заявляє, що арешт є протиправним, незаконним, та може вважатися тиском на бізнес, який є найбільшою європейською інвестицією в галузь охорони здоров’я України”, – заявили у компанії.
Там стверджують, що придбали будівлю 2010 року, коли вона перебувала в приватній власності. Більше того, в період від 2013 до 2016 року провели в ній реконструкцію, в рамках якої площу будівлі збільшили більше ніж втричі.
“За законодавством України, після такої реконструкції будівля вважається новоствореним її власником об’єктом”, – повідомила пресслужба компанії.
Також компанія заявляє, що арешт було накладено без офіційного повідомлення, і їй стало відомо про це “лише по факту появи відповідного запису в державному реєстрі”. Такі дії правоохоронних органів називають “безпідставним та протизаконним”.
Мережа лабораторій “Сінево” може припинити роботу по всій Україні
У компанії попередили, що через арешт головного офісу і центральної лабораторії в Києві невдовзі компанія буде змушена припинити діяльність в цій будівлі, що “призведе до повної зупинки роботи мережі лабораторій “Сінево” в Україні”.
Через арешт без послуг сучасної лабораторної діагностики залишаться близько 300 тисяч пацієнтів щомісяця. Зокрема, як стверджують у пресслужбі компанії, хто обслуговується мережею лабараторії на безоплатній основі. Це:
- пацієнти за програмою медгарантій НСЗУ,
- бійці Сил ТрО ЗСУ,
- пацієнти Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова,
- пацієнти Центру протезування та реабілітації Superhumans Center та інші.
Які наслідки арешту для бюджету України та компанії
Через арешт майна компанія “Сінево Україна” попереджає про такі наслідки:
- бюджет країни втратить сотні мільйонів гривень податків і зборів (2023 рік лабораторія сплатили більше 310 млн грн),
- компанія втратить більше ніж 2300 співробітників,
- “буде завдана непоправна шкода інвестиційному іміджу України”.
Чого вимагають у компанії
Компанія “Сінево Україна” закликає “ДБР та органи влади до якнайшвидшого вирішення питання у правовому полі та скасування незаконного арешту будівлі лабораторії”.
“Лише прямий і відвертий діалог влади з бізнесом допоможе зупинити беззаконня і знайти рішення на користь країни і добробуту її громадян”, – зазначили у заяві компанія.
Реакція ДБР на звинувачення “Сінево”
Після публічного звинувачення ДБР опублікувало офіційний коментар. Щоправда, у повідомленні не згадала назву медичного закладу. У відомстві розповіли, що “працівники ДБР ще від 2022 року здійснюють досудове розслідування за фактом вчинення службовцями одного з міністерств, Фонду державного майна та державного підприємства Українського науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості МАСМА можливого незаконного відчуження цілісного-майнового комплексу державного підприємства”.
“Під час розслідування досліджувалась законність перереєстрації частини цілісного-майнового комплексу третім особам. 2022 року слідчим суддею за клопотанням прокурора накладено арешт на ці приміщення”, – зазначили у ДБР.
Правоохоронний орган запевняє, що “жодних слідчих дій відносно вказаного медичного підприємства, які б перешкоджали здійсненню його діяльності не проводилось, і після накладання арешту на держмайно 2022 року жодних перешкод у наданні медичних послуг не виникало та не виникає й сьогодні”.
У ДБР пояснили, що вказаний арешт був неодноразово предметом судових оскаржень, які залишили ухвалу слідчого судді в силі.
Кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 191 КК України. Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.
Що відомо про медичну лабораторію “Сінево”
Мережа медичних лабораторій “Сінево Україна” є найбільшою мережею в Україні. Компанія має 340 лабораторних відділень, вісім лабораторій (у Києві, Львові, Чернівцях, Вінниці, Одесі, Херсоні, Дніпрі та Харкові). У “Сінево” працюють понад 2300 співробітників у 139 населених пунктах країни.
За відкритою інформацією, на сьогодні мережа медичних лабораторій виконує понад 800 видів тестувань. За даними компанії, щороку обслуговує близько 4 млн клієнтів.
Міжнародна лабораторна мережа представлена у 10 країнах Європи. Лабораторії працюють у Німеччині, Польщі, Румунії, Туреччині, Грузії, Молдові, Болгарії, Сербії, Боснії та Герцеговині.
Нагадаємо, у вівторок, 26 лютого, у компанії “Сінево Україна” повідомили, що ДБР арештувало головний офіс.
Читайте також: