Українці дедалі більше долучаються до збирання дронів-камікадзе в домашніх умовах. Найскладніше, кажуть, це дочекатися компонентів, адже більшість імпортні. Решту ж можна без проблем опанувати зі спеціальних курсів, яких тепер в Україні достатньо.
Про це йдеться у сюжеті кореспондента ТСН Сергія Моргуна.
Українці у домашніх майстернях збирають дрони-камікадзе
Геннадій Міщевський самостійно збирає дрони-камікадзе. Облаштовувати домашню майстерню він почав, коли замовив перші деталі, ще навіть не знаючи, як їх з'єднувати. І поки чекав доставку – проходив спеціальні курси.
“Прийшов перший дрон, я зібрав і він полетів. Власне так все і почалося. Наразі зібрав 27 дронів”, – каже Геннадій.
Каже, найскладніше це дочекатися деталей, і у потрібному об'ємі, бо майже все із Китаю. Зібрати ж дрон самому – зовсім нескладно.
Віолетта Олійник перший дрон збирала дивлячись інструкцію на телефоні. Працює вона у домашній майстерні, де раніше виготовляла прикраси.
“Коли ти вже збираєш кілька дронів, ти запам'ятовуєш послідовність дій і воно якось стає все простіше і простіше”, – каже Віолета.
Українець заснував ініціативу “Дрон у кожну хату”
Невеликі дрони найчастіше збирають ентузіасти по всій країні. І хоч ці “пташки” найменші камікадзе, але реально зупиняють ворожі штурми. Включно із найдорожчими броньованими машинами чи танками. Іван Овчарук спочатку збирав сам, долучившись до знайомого, який навчав як це робити. А згодом започаткував ініціативу “Дрон у кожну хату”, який і навчає як збирати, паяти, тестувати дрони.
“Тобто я надаю людям список комплектуючих, і ми вже знаємо – вони перевірені на сотнях дронів”, – каже Іван Овчарук.
Частину комплектуючих починають виготовляти і в Україні
Не дуже багато, але потроху частину комплектуючих починають виробляти і в Україні. Поки лише простіші: пропелери, каркаси, або надруковані 3Д-принтерами деталі, якими приміром, військових вже понад рік забезпечує волонтерська ініціатива “ДрукАрмія”. Починаючи від муляжів гранат, для навчання військових, і завершуючи масою деталей для дронів – кріпленнями для камер, антен, системи скиду і багато іншого.
“Будь-який дрон, який який злітає в небо, має друковані елементи. І якщо ми виключно для військових друкували, то зараз ми відкрили для дрібних виробників дронів”, – каже співзасновник “ДрукАрмії” Євген Вольнов.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ТСН 20:00 за 1 березня 2024 року | Повний випуск новин
Нагадаємо, воїни ЗСУ розповіли про зброю, яка палить техніку окупантів.
Читайте також:
- “37 квитків на концерт Кобзона”: на Авдіївському напрямку ЗСУ ліквідували штурмовий взвод РФ – відео
- Що зміниться від 1 березня: законопроєкт про мобілізацію, повістки на вулицях і відстрочка від служби
- У Росії істерика через ракети Taurus: згадали про “Третій рейх” і “німецько-фашистських окупантів”