Цього року весняна повінь на річки Чорнобильського заповідника на Київщині прийшла незвично рано. Фахівці-гідрологи частіше називають таке збільшення водності “тало-дощовим паводком”, розподіляючи причину великої води між сніготаненням та дощами. Однак на малих річках Заповідника це все ж таки весняна повінь або водопілля, оскільки на вагомі снігопади, які б сформували нову хвилю повені, синоптики не очікують.
Про це йдеться у повідомленні Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
У Заповіднику зазначили, що такі ранні повені спостерігались і раніше, наприклад, у 2014-му або вже досить далекому 2002 році.
“На річці Уж затоплення заплави почалось кілька тижнів тому, а найвищий рівень повені зафіксовано 24 лютого. Зараз спостерігаємо поступовий спад рівнів води. Натомість у найбільшій поліській річці Прип’ять вода продовжує прибувати, наповнюючи водночас стариці та заплавні озера”, – йдеться у повідомленні.
Гідрологи Українського гідрометцентру прогнозують пік водопілля в пониззі Прип’яті дещо вищим за норму. Тож очікуємо, що велика вода створить сприятливі умови для заплавних екосистем.
Весняні води також наповнили і менші річки, меліоративні канали, оживили поліські болота.
Прогноз погоди на березень
Раніше українські синоптики повідомили про погоду в березні. Так, за інформацією Укргідрометцентру, нинішній березень не буде ані холодним, ані теплим. Сильних морозів не прогнозується, однак і одягати легке вбрання зарано. В березні середньодобова температура переходить через +5 градусів у бік підвищення, але перехід відбувається поступово.
Читайте також: