Багата на героїчні події, живі легенди історія України закарбувалася і у низьці українських прізвищ. Прізвища містять відомості, щодо місця проживання їхніх носіїв, роду занять, зовнішності, вдачі інше.
Прізвища зявилися відносно нещодавно, спочатку людина мала лише імя. Тому в літописах згадується княгиня Ольга, князі Олег, Ігор, Святослав. Дехто на уславлення чеснот мав додаткове ім’я, як-от відомі Володимир Великий, Ярослав Мудрий.
Прізвища як офіційні назви з’являються в українських документах знаті у XIV – XV ст. Їхня поява була зумовлена необхідністю купівлі та продажу майна, передачі її у спадок. Таким чином з’явилися спадкові родові прізвища
Якщо вам доводилось зустрічатися з людиною з прізвищем, наприклад, Нагнибіда чи Перебийніс, знайте – пращури такої людини були козаками. Такі колоритні прізвища з гумористичним відтінком виникли в Запорозькій Січі. Запорожці підхопили давню українську традицію, відому ще з фольклорних джерел.
Якщо у вас одне з таких гумористичних прізвищ, знайте ваші пращури були козаками:
- Нагнибіда,
- Перебийніс,
- Майборода,
- Тягнирядно,
- Неїжборщ,
- Гризидуб,
- Затуливітер,
- Вирвикишка,
- Несвятипаска,
- Завалипіч,
- Гуляйдень.
В інших мовах аналогів таких найменувань немає. Це особливість української системи особових назв. У зазначених вище прізвищах одразу можна помітити український слід, звучать вони цікаво та викликають добру посмішку.
Читайте також: