Чому потрібно харчуватися збалансовано: користь мʼяса, овочів і кисломолочних продуктів

курйози

Від вживання певних продуктів може покращуватися якість життя, стан здоров’я і травлення. Проте далеко не всі знають, які саме ці продукти та як вони на нас впливають. Але виявляється, що на людей позитивно впливає вживання м’яса, кисломолочних продуктів, а також овочів і фруктів.

ТСН.ua розповість, яка користь від вживання цих продуктів.

Яка користь для здоров'я від вживання м'яса

Вживання м'яса може бути корисним для здоров'я, оскільки воно є джерелом багатьох поживних речовин, необхідних для правильного функціонування організму.

У м’ясі є важливий для нас білок. Він необхідний для “будівництва” й “ремонту” тканин у тілі, підтримки в здоровому стані м’язів. Наприклад, спортсменам під час фізичних навантажень рекомендується вживати різні види м’яса, зокрема птицю.

Водночас червоне м'ясо, як-от яловичина та ягнятина, містить гемове залізо, яке легше всього засвоюється організмом порівняно з негемовим залізом рослинного походження. Залізо необхідне для формування гемоглобіну в крові та транспортування кисню до клітин.

Крім того, м'ясо містить вітаміни групи В, як-от вітамін В12, який необхідний для нормальної роботи нервової системи та формування червоних кров'яних клітин.

Однак важливо пам'ятати, що занадто велике споживання м'яса може мати негативний вплив, зокрема збільшувати ризик хвороб серця та інших захворювань. Рекомендується споживати м'ясо помірно, додаючи до раціону різноманітні джерела білка та поживних речовин, як-от риба, яйця, молочні продукти, бобові та овочі.

Яка користь для здоров'я від вживання кисломолочних продуктів

Вживання кисломолочних продуктів може мати кілька позитивних для здоров'я ефектів, особливо через вміст у них корисних мікроорганізмів і поживних речовин.

“Кисломолочка” містить живі культури бактерій, відомі як пробіотики. Ці добрі бактерії можуть підтримувати здоров'я кишківника, зберігаючи його мікробіом у балансі, а також покращувати імунну систему.

Крім того, кисломолочні продукти є джерелом кальцію, який необхідний для здоров'я кісток і зубів. Регулярне споживання “кисломолочки” може допомогти в поповненні кальцієвого резерву організму.

Йогурти та домашній сир містять білок, важливий для “будівництва” м'язової тканини та забезпечення енергії. Вони також можуть містити вітаміни групи В, мінерали та інші поживні речовини.

На загальний стан здоров’я кисломолочні продукти також впливають. Пробіотики, які в них містяться, можуть допомагати в підтримці здорового стану кишківника, зменшуючи ризик низки захворювань, як-от запори, діарея та запалення.

Яка користь для здоров'я від вживання овочів

Овочі багаті на такі вітаміни, як-от вітамін С (міститься у помідорах і перці), вітамін К (у шпинаті та броколі), вітамін А (в моркві й бататі) та фолати (у шпинаті та броколі). Овочі також містять різноманітні мінерали, як-от калій, магній і кальцій.

Крім того, овочі мають антиоксидантну дію. Велика кількість антиоксидантів в овочах допомагає боротися зі стресом оксидативного походження та запобігати пошкодженню клітин. Наприклад, бета-каротин, знайдений у багатьох оранжевих і червоних овочах, як-от морква та червона ріпа, перетворюється в організмі нав вітамін А, що є потужним антиоксидантом.

Овочі містять розчинні й нерозчинні волокна, які сприяють здоров'ю кишківника, підтримуючи правильну роботу травлення та зменшуючи ризик розвитку закрепів і деяких захворювань кишківника.

Також важливо розуміти, що регулярне споживання овочів пов'язане зі зменшенням ризику розвитку серцево-судинних захворювань, деяких форм раку, діабету II типу та інших хронічних захворювань.

Яка користь для здоров'я від вживання фруктів

Фрукти багаті на вітаміни, зокрема вітамін C, які сприяють імунній системі та здоров'ю шкіри, а також вітамін A, який важливий для зору та здоров'я шкіри, та калій, який допомагає контролювати артеріальний тиск.

Фрукти також містять різноманітні антиоксиданти, як-от флавоноїди, каротиноїди та фітонутрієнти, які захищають клітини від пошкоджень, запобігають запаленню та зменшують ризик розвитку хронічних захворювань.

Крім того, фрукти містять розчинні й нерозчинні волокна, які підтримують здоров'я кишківника, сприяють нормальному травленню, запобігають закрепам та знижують ризик розвитку хвороб.

Фрукти мають низьку калорійність і високий вміст води та волокон, що робить їх ідеальними для включення до раціону за збалансованого харчування та контролю ваги.

Нагадаємо, що захистити від неприємних ситуацій та дати життєву силу можуть імена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *