У Нідерландах склалася заплутана ситуація навколо громадян третіх країн, які прибули з України разом з потоком біженців, які мають українське громадянство. За рішенням Державної ради (вищого адміністративного суду Нідерландів) вони повинні залишити офіційні притулки до 2 квітня 2024 року. Однак після їхнього звернення до місцевих судів частині з них дозволили залишитися в країні.
Про це повідомляє нідерландське видання Dutch News.
У виданні зауважили, що загалом разом з потоком українських біженців до Нідерландів прибуло близько 2500 громадян третіх країн. Деякі були студентами або працювали, інші перебували у шлюбі з українцями.
Після того, як наприкінці січня 2024 року з’явилося рішення Державної ради про їхнє виселення, кілька окремих груп звернулися до суду, щоб оскаржити це. Суди почали виносити суперечливі рішення – деяким біженцям з України, які не мають українського громадянства, дозволили залишитися у країні. Ті ж, хто програв свої справи в суді, повинні залишити житло для біженців.
Це створює “величезну невизначеність у праві”, сказала телекомпанії NOS юристка Марджон Рістра-Пітерс.
“У нас не може бути ситуації, коли одна група людей може залишитися, а інші повинні піти, залежно від того, хто був суддею в їхній справі”, – сказала вона.
Окружний суд Амстердама звернувся до Європейського суду з проханням надати правовий висновок і заявив, що не висилатиме громадян третіх країн з їхнього помешкання, доки не отримає відповідь.
Нагадаємо, українські біженці, які працюють у Нідерландах, можуть незабаром платити майже 350 євро з особистих зарплат. Зз такою пропозицією виступив державний секретар у справах притулку Ерік ван дер Бург.
Читайте також: