За словами голови кримінальної поліції Німеччини Хольгера Мюнха, кокаїн більше не можна вважати “наркотиком еліти”, тому що він став “повсякденним” явищем у ФРН.
Про це пише BILD
“Американські картелі обрали Європу як цільовий ринок, оскільки американський ринок дуже насичений, але виробництво продовжує зростати. Тому вони намагаються доправити кокаїн до Європи”, – зазначив Мюнх.
Голова поліції розповів, що популярний наркотик потрапляє до ЄС з різних країн світу, зокрема з Еквадору. Його завозять до ЄС кількома центрами транспортних перевезень.
“Важливу роль відіграють порти Амстердама та Гамбурга”, – зазначив Мюнх.
Він додав, що за межами Євросоюзу одним із найважливіших центрів наркоторгівлі є Балкани. Звідти картелі транспортують кокаїн до ЄС портами Албанії, Сербії або Туреччини.
“Добре організовані групи та картелі діють з-за кордону – у Європі, особливо з кланів з Албанії, які працюють спільно з італійською мафією та картелями з Південної та Центральної Америки”, – розповів голова профспілки поліцейських ФРН Райнер Вендт.
Дані поліцейської статистики показують, що попри зменшення загальної кількості злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, показники щодо кокаїну та креку різко зросли минулого року.
Зростання випадків у цій групі злочинів становить 29,1%:
- 2022 рік – 28 568 випадків;
- 2023 рік – 36 890 випадків.
“У Німеччині використовується більше кокаїну, ніж будь-коли раніше. Більшості людей марихуани вже недостатньо, щоб отримати кайф”, – поділився Вендт.
Нагадаємо, у Києві перекрили міжнародний канал постачання кокаїну. Під час обшуків у фігурантів вилучено наркотиків на 20 мільйонів гривень.
Читайте провідні новини дня: