Після чергової атаки ЗСУ росіяни переміщують свої кораблі до флоту до Краснодарського краю Росії та на окуповану частину Грузії. Звідти вони зможуть завдавати ударів по Україні, але постає інша проблема – ремонт суден.
Про це розповів військовий експерт Петро Черник, пише 24 Канал.
Чи зменшиться кількість обстрілів України
Як підкреслив Черник, найголовніша й найнебезпечніша компонента Чорноморського флоту – це ракетоносії під ракету “Калібр”. Сьогодні росіяни мають:
- щонайменше три класи малих ракетних кораблів “Буян-М”, “Каракур” та “Василь Биков”;
- два важкі фрегати класу “Адмірал Макаров”;
- мінімум 4 дизельно-електричні підводні човни класу “Варшав'янка”.
Надводні судна мають пускову установку на 8 ракет, а підводні – можуть застосовувати до 4 ракет одночасно. У робочому стані перебуває від 15 до 20 ракетоносіїв. Діаметр Чорного моря з півночі на південь, зауважує експерт, становить приблизно 600 кілометрів. Технічні характеристики ракети “Калібр” 2,5 тисячі кілометрів. Судно має запас ходу до 60 діб автономного плавання зі швидкістю у межах 17 вузлів (один становить до 1,5 кілометра).
З огляду на ці фактори, на жаль, в росіян залишається можливість завдавати ударів. Для цього потрібно лише вийти, до прикладу, з грузинської бази на середину акваторії Чорного моря. І це не є проблемою для ракетоносія.
“Те, що вони виходять із Криму, матиме важку моральну шкоду. Є ще й практичний момент, адже російські загарбники не матимуть місця для ремонту своїх судна. Знищення як мінімум двох сухих доків – це приціл на майбутнє”, – зауважив військовий експерт.
Під час пуску ракети, пояснює військовий експерт, реактивний струмінь чинить колосальний тиск на вузли й механізми. Тому обладнання слід постійно ремонтувати.
“В Росії та Грузії немає сухих доків такої якості. Отже, у росіян знижується ремонтний потенціал. Рано чи пізно, ракета не зможе вийти, бо установка буде у поганому стані. Тут, звичайно, все добре. Але до цієї точки ще дуже далеко”, – підсумував Петро Черник.
Раніше у Головному управлінні розвідки Міноборони підтвердили, що уражені українськими надводними ударними дронами біля берегів тимчасово окупованого Криму два російські десантні катери пішли на дно. Аналітики спрогнозували наслідки для росіян.
Читайте також: