Вегетаційний період у редиски короткий —18-40 днів, тому багато підживлення рослина не потребує. Якщо перед посівом удобрити ґрунт, то підгодовувати редис не потрібно. А якщо ж редиску висівають на місці, де вже росла якась культура, і ніякі добрива не вносили перед посівом, то редиску для гарного врожаю обов'язково потрібно підгодовувати.
Коли та чим підгодовувати редиску після посіву
Якщо добрива не вносили у ґрунт до посіву редиски, щоб плоди не були порожнистими, для гарного врожаю, підживити редиску бажано у два етапи.
- Приблизно за тиждень після сходів, коли з'являться перші кілька листочків. У підкормці повинен переважати азот.
- Коли почнуть формуватися коренеплоди, десь за 7-10 днів після першого підживлення проводять другу підкормку, переважно калієм та фосфором.
Увага — якщо ви пропустили першу підкормку, і вже почав формуватися коренеплід, азотовмісне добриво не потрібно вносити, інакше буде багато зеленої маси замість коренеплодів. В такому разі потрібно удобрити рослину лише фосфорно-калійним добривом.
Органічні добрива для підживлення редиски
Мінеральні добрива можна і краще замінити органічними.
Замість азотовмісних добрив можна підживити редиску настоєм кропиви, пташиного посліду, коров’яку. Жменю перегною розчинити у відрі води та полити такою рідиною редис. Перегній або компост є джерелом всіх поживних елементів з великою кількістю азоту.
Фосфорно-калійну підкормку можна замінити попелом. В ньому, крім фосфору та калію, міститься майже вся таблиця Менделєєва. А азоту, який не потрібний в період формування коренеплоду, немає.
Розчиніть одну склянку попелу у відрі води, дайте настоятися добу та полийте розчином редиску. Можна також просто припудрити мокре листя редиски золою.
Особливості використання попелу для підживлення редиски: не всі про це знають
Якщо ґрунт на ділянці кислий, використовувати золу — погана ідея. Немає жодного сенсу, бо вона зробить ґрунт лужним.
Якщо золу вносити у ґрунт після нещодавнього підживлення аміачною селітрою та карбамідом, внаслідок реакції, яка відбудеться, азот, який є у попелі, буде нейтралізований — рослина його не отримає. Щоб цього не сталося, інтервал між внесенням цих речовин повинен становити не менше 4 тижнів.
Читайте також: