Не бачили кілька років: до антарктичної станції завітав неочікуваний гість (фото)

за кордоном

Вперше за кілька років до української антарктичної станції “Академік Вернадський” прийшов імператорський пінгвін. Біологи зі станції пояснили, що це зовсім молодий пінгвін, про що свідчить сіре “підліткове” забарвлення на деяких ділянках голови.

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.

“Візит став сюрпризом, бо імператорські пінгвіни не гніздують в районі “Вернадського”, а обирають холодніші території. Найближча їхня колонія розташована за понад 300 км від нас”, – розповіли полярники.

Цей вид полярних птахів унікальний тим, що може заходити вглиб найхолоднішого на Землі континенту на кількасот кілометрів та розмножується антарктичною зимою, тобто під час найтемнішої та найхолоднішої пори року. До того ж імператорські пінгвіни найбільші за розміром. Їхній зріст може сягати 1,2 м, а вага – до 50 кг.

Востаннє представники імператорських пінгвінів приходили на станцію понад три роки тому – у грудні 2020 року. Теперішній неочікуваний гість вже два дні гуляє поблизу станції і особливо цікавиться “магніткою” – геомагнітною обсерваторією.

“Цікаво, чому цей пінгвін прийшов до станції саме зараз? Може, почув неймовірну “новину” про те, що Україна виділила мільйони “на пінгвінів”? Або ж дізнався, що Росія та Китай заблокували рішення про надання імператорським пінгвінам статусу охоронюваного виду, й вирішив шукати захист на “Вернадському”?” – запитав Національний антарктичний науковий центр у своїх підписників.

Нагадаємо, на “Вернадському” нарахували рекордну кількість пінгвінів. За приблизними підрахунками кількість птахів становить по 500 особин на кожного полярника:

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *