Проблема для вертольотів РФ: у Defense Express оцінили вікно можливостей для українських зенітних FPV-дронів

Події

Росіяни бідкаються, що українські зенітні FPV-дрони тепер уражають більше вертольотів, ніж зенітні ракети. Ворожий льотний склад регулярно отримує догани за енергійне маневрування під час атак, а причина цього – спроби зберегти ресурси машин.

Про це пише Defense Express.

Деталі

Йдеться і про встановлення на російські вертольоти комплексів РЕБ, які активно використовуються наземними підрозділами.

“Як виявилося, цим завданням у РФ наразі займаються лише на рівні “ентузіастів”, які “колхозять” свої вироби на машини на власний ризик. Централізовано, з залученням відповідних наукових і виробничих потужностей у РФ цією темою ніхто не займається”, – зазначають у Defense Express.

Річ у тім, що наявні на російських вертольотах засоби призначені для протидії та попередження про загрозу від зенітних ракет і ракет “повітря-повітря”, наприклад, комплекс Л-370 “Витебск”:

  • попереджає екіпаж вертольота про опромінення РЛС або лазером
  • фіксує запуск і наближення ракет
  • випускає теплові пастки та диполі для протидії тепловим і протирадіолокаційним головкам самонаведення ракет

Втім, треба розуміти: все це безсиле проти FPV-дронів. Зважаючи на ці факти, для українських зенітних FPV-дронів дійсно з'явилося доволі цікаве вікно можливостей:

“Бо саморобні комплекси РЕБ для літальних апаратів, особливо для вертольотів і, тим більше, особливо для Ка-52 з їх рівнем вібрації – це доволі окрема й цікава тема. Окрім того, сам вертоліт має цілу низку радіосистем, які цілком можуть почати конфліктувати з саморобними комплексами РЕБ”.

На переконання аналітиків, поява заводських засобів російського виробництва може зайняти доволі тривалий час. Ба більше, йдеться про РЕБ, який може конфліктувати з власними радіоелектронними системами носія.

А враховуючи вартість і складність цілі, цілком логічно, що зенітні FPV-дрони можуть відрізнятися використанням дорожчих комплектувальних та оснащенням. А тому, наприклад, встановлення на них машинного зору, який нівелює РЕБ, є доцільним і логічним рішенням. Тому й розробки будь-яких засобів боротьби в радіоспектрі можуть виявитися безпорадними.

“Наразі зенітні FPV-дрони цілком можуть стати доволі ефективним засобом протидії вертольотам. Особливо враховуючи появу зразків, які можуть розганятися вже до 260 км/год. Хоча для того, щоб ефективно наздогнати ворожий вертоліт, треба збільшувати швидкість, бо для Ка-52 ті самі 260 км/год –​​​​​​​ крейсерська швидкість за максимально допустимої у 310 км/год. Водночас і такий параметр означає можливість результативного перехоплення на зустрічних курсах”,  підсумували у виданні.

Нагадаємо, українські безпілотники продовжують атаки на авіабазу “Оленья” в Мурманській області Росії. Ці удари тривають уже четвертий день поспіль, що призводить до постійної евакуації особового складу з військового містечка.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *