Відомий західний OSINT-дослідник H.I. Sutton підготував ілюстрацію з лінійкою далекобійних ракет України, здатних уражати наземні цілі.
Інфографіку та короткий опис до зображених зразків опубліковано на сайті аналітика.
Насамперед звертає на себе увагу гігантська ракета, підписана як SA-5 Gammon. Це ніщо інше, як натовська класифікація добре відомого радянського ЗРК С-200, створеного ще в 60-ті.
Раніше Україна використала щонайменше кілька таких ракет у доволі незвичній для них ролі зброї класу “поверхня-поверхня”. І хоча формально це далекобійна зброя, ракета не дуже підходить для сучасної війни, являючи собою “відчайдушний захід”.
Також на зображенні можна бачити старий радянський розвідувальний БпЛА Ту-143, який Україна модернізувала та використовувала для ударів по території РФ.
Окрім цього, на ілюстрації присутні ракети Storm Shadow, Harpoon, HARM та ATACMS, які раніше були отримані від країн Заходу. Є й нові українські зразки, зокрема нова ракета-дрон “Паляниця”.
У нижньому правому кутку можна бачити боєприпас AGM-154 JSOW, який взагалі-то не є ракетою у класичному розумінні. Втім, його також можна назвати “далекобійним”, адже дальність JSOW може досягати 130 км.
Зазначимо, що раніше JSOW вже інтегрували до складу арсеналу винищувача F-16, отже, Україні не потрібно буде проводити додаткові технічні роботи.
Нагадаємо, в новому пакеті військової допомоги Сполучені Штати Америки нададуть Україні планувальні бомби Joint Standoff Weapon (JSOW), дальність ураження яких сягає до 130 км, а також інше важливе для перемоги України озброєння.
Читайте також: