Під час аномальної зливи в Києві мешканці столиці помітили, як над містом утворюється смерч. Кадри з чорними хмарами на тлі будинків опублікували в Мережі. На них помітно, як хмара опускається донизу на лівому березі столиці.
Варто зазначити, що в неділю, 6 жовтня, у лівобережній частині Києва і справді пройшов дуже потужний дощ.
Водою навіть залило підземний перехід біля станції метро “Позняки”, а вулиці в цьому та інших районах міста перетворилися на бурхливі річки.
Рекорд добової кількості опадів у Києві
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, 6 жовтня у столиці було зафіксовано рекордну кількість опадів – 30,6 мм, що на 13,4 мм більше, ніж попередній рекорд 1970 року для цього дня, коли випало 17,2 мм опадів.
Чи був у Києві смерч?
ТСН.ua з’ясовував, чи справді в місті було зафіксовано смерч.
Вчені сумніваються, що городяни побачили саме утворення смерчу на лівому березі столиці.
Як зазначили ТСН.ua в українському Гідрометцентрі, офіційно смерч і пориви вітру 6 жовтня на метеостанціях не фіксувалися.
Люди побачили вихор?
“Проте Київщина перебувала в зоні активного атмосферного фронту, подекуди спостерігалися грози. І з огляду на фото, такі локальні вихори з грозової хмари могли утворюватися. Але вони дуже локальні та слабенькі”, – повідомили ТСН.ua у пресслужбі Українського гідрометеорологічного центру.
Там додають, що вихор і смерч відрізняються один від одного. Вихор менший за об’ємом, виражений не яскраво і має в собі не такий інтенсивний вітер, а смерч – то вже більш сформоване утворення. Смерч або торнадо можуть мати дуже велику й навіть руйнівну силу.
Як утворюється смерч?
Раніше науковці розповідали, що смерч або торнадо – це, власне, одне й те саме. Смерч – це радше європейський термін, а торнадо – американський. Це природне явище пов’язане безпосередньо з грозою.
“Смерч або торнадо з’являються, коли наближається гроза. В небі утворюються потужні купчасто-дощові хмари, з яких випадають зливи в супроводі граду. Саме з нижньої межі таких хмар розвивається вихор, який поступово доходить до земної поверхні. Саме в момент, коли з хмари він доходить до землі, таке природне явище називається смерчем або торнадо”, – пояснювали науковці.
Раніше ТСН.ua розповідав про “смерч” на Львівщині: яку загрозу несе та що це було насправді.
Читайте також:
У Києві по Дніпру пливе триповерхова споруда: що відомо
У Києві зникли горобці: орнітолог пояснив, що з птахами і чи варто чекати на катастрофу
Київ стає пустелею: мешканці скаржаться на засилля колючої рослини-чужинця у місті