Українці додають цей овоч до супів, але він може перетворити їх на отруту: ви б навіть не здогадалися

Корисні статті

Здавалося б, кожен українець точно знає, як готувати бульйон, адже це достатньо проста страва, яка не потребує особливих вмінь. Однак виявляється, багато хто недбало ставиться до одного з важливих інгредієнтів майже кожного супу. Йдеться про цибулю, яку більшість перед додаванням у страву обсмажує на вершковому маслі або олії.

Звісно, додавання до киплячого бульйона обсмаженої цибулі робить страву ароматною. А ще саме підсмажений, а не свіжий овоч допомагає зробити суп золотавим, його колір насиченішим і глибшим.

Проте дослідження показали, що використовувати в бульйоні обсмажену цибулю — це не завжди найкращий варіант. Адже більшість готує цей овоч неправильно.

Про те, чому додавати до супів підсмажену цибулю небезпечно, розповів лікар-дієтолог Башар Ель-Хелоу з Національного науково-дослідного інституту громадської охорони здоров'я PZH-PIB у Варшаві. Експерт підкреслює, що хоча цей овоч дійсно допомагає покращити смак і колір бульйону, варто особливу увагу приділяти ступіню його обсмаження. Річ у тім, якщо перетримати цибулю на сковороді і додати в киплячу рідину злегка обвуглені шматочки, у воді почнуть виділятися небезпечні токсини, зокрема акриламід.

Акриламід є хімічною речовиною, яка утворюється в деяких продуктах харчування під час їхнього термічного оброблення. Найчастіше він утворюється під час нагрівання крохмалистих продуктів, наприклад, зерна чи картоплі. Проте останні дослідження показали, що він також виділяється, якщо нагріти цибулю до температури понад 120 градусів.

Низка експериментів на тваринах показали, що акриламід може провокувати розвиток серйозних захворювань, зокрема раку. Дієтолог також попередив, що речовина здатна накопичуватися в організмі, порушувати функціонування нервової системи.

Як правильно смажити цибулю для бульйону

Втім, не варто повністю відмовлятися від додавання до супів смаженої цибулі. Фахівець запропонував використовувати безпечнішу техніку приготування овоча, назвавши три методи, якими користується сам.

Насамперед він завжди позбавляється тих шматочків цибулі, які підгоріли на сковороді. І лише після цього додає овоч у суп.

Також він підсмажує цибулю на сухій сковороді з антиприграрним покриттям. А ще, за його словами, можна використовувати сковороду-гриль, щоб не допустити обвуглення цибулі.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *